06 Mart 2021 Cumartesi

KÖŞE YAZARLARI

ŞENOL USAL - Konuk Yazar

ŞENOL USAL - Konuk Yazar

VATAN ELBET SAĞOLUR!

Vatan elbet sağolur. Üzerinde atalarımızın asırlarca at sürdüğü, kılıç kuşandığı, balaların bir daha geri dönmeyeceğini bildiği halde "elbet döner" diye yıllarca kapı eşiklerinde babalarını bekledikleri bu vatan elbet sağolur. Üç tarafı denizlerle çevrili diye coğrafya dersinde üstüne basa basa öğretilmeye çalışılan ama şimdi 4 tarafı sinsi kalleşlerce çevrili bu vatan elbet sağolur.
 
Biz olduğumuz sürece!... Vatan elbet sağ olur.
 
Ama olan hep analara olur, çocuklara olur, eşlere olur, bacılara olur.
 
Tarih her zaman savaşları yazmaz. Anaların gözyaşlarına şahittir tarih. Yeri gelir onu da yazar. Beyaz kefenler içindeki evladını son kez görmek için açtırdığı tabutun başında kendini kaybeden ananın feryadı kadar temiz olsaydı yürekleri, kalleşlik yaparmıydı şerefsizler, his yoksunu hayvanlar.
 
Ne büyük bir milletiz ki asırlardır üzerimize türlü bahanelerle kalleşlikler yapılıyor. Asaletine kurban olduğum milletim. Hürriyetim şühedanın kanlarıyla yazılmış. Herkes bunu anlayamaz. Anlamak isteyenler değer kavramı nedir bilenlerdir.
 
Bir kaç gün önce 3 askerimiz Hakkari de şehit edildiler. Sivil kıyafetliydiler. Şehit oldukları cadde en işlek cadde. Adı da Cengiz Topel Caddesi.
 
Cengiz Topel 1964 Yılında Kıbrıs semalarında Rumları uyarı amaçlı uçarken Rumlarca uçağı düşürülmüş esir edilmiş ve kaldırıldığı hastanede öldüğü söylenerek cenazesi Türkiye'ye teslim edilmiştir. Kıbrıs, Adana, Ankara ve İstanbul da cenaze töreni gerçekleştirilmiştir. Cengiz Topel ismi Türkiye'de bir çok yere verilmiştir.
 
Şehit 3 askerimiz, vatan evladının isimleri de diğer şehit arkadaşları gibi yüreği vatan sevgisiyle yanan bizlerin yüreklerine kazınmıştır.

Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle!
-"İçimizde!"

Jandarma Er Yunus Yılmaz!
-"İçimizde!"

Jandarma Er Ramazan Köse!
-"İçimizde!"

Kalleşler onları çarşıda yakalaşmıştı. Fotoğraflarına baktım hepside başlarından vurulmuşlar. Hem de sinsice arkadan yaklaşılarak. Kahpelik böyle birşey dostlar. Namertlik böyle birşey. Bu ülke üzerine oynanan oyunlarda kahpelikler hep aynı. Delikanlı gibi asla çıkmazlar karşınıza.

Yiğitlik ölümün hakikatinde şehit olacağını bile bile vatan için savaşmak, mücadele vermektir.
 
Ya kahpelik nedir? İşte geçen gün cadde ortasında yapılan şey budur!

Hakkari de askerime kuruldu pusu,
Kurudu gözümün ışığı nuru.
Kalmadı gönlümün tadı ve tuzu,
Yinede ey gönül Vatan Sağolsun!

Kalleşler yaklaştı tam bir metreden,
Ateş ettiler üç cana onlar görmeden,
Ne diyelim ey dostlarım Vatan Sağolsun,
Bu vatana göz dikenler yeter kahrolsun.

Hainin tarifi böyle birşeydir,
Sırtından kahpece yaklaşan şeydir,
Eğilde kulak ver be hey milletim,
Vatan bize emanet olan her yerdir!

Vatan yadigar bize Ata'dan,
Elbet yadigara sahip çıkılır,
Her bir karışında dökülen kan var,
Şüheda gölgesi söyle nasıl yıkılır!

Üç Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. "Onlara ölü demeyiniz. Şüphesiz ki onlar diridirler, fakat siz farkında değilsinizdir" ayeti kerimesi daima aklınızda bulunsun dostlar. Sadece ölenlere değil aynı zamanda vatanın selameti için de dua edelim. Unutmayın ancak inanmayanlar, his yoksunları vatan kavramını anlayamazlar.

Biz bu vatanı böyle sevdik.

Vatan Sağolsun Türk Milleti varolsun!...
Sayfayı Yazdır

YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR