22 Ekim 2019 Salı

GELİBOLU BELEDİYESİ İLE GELİBOLUSPOR İŞBİRLİĞİ

Spor kamuoyu tarafından uzun zamandır beklenen birleşme Yaz Futbol Okulu ile başladı.

gelibolu-belediyesi-ile-geliboluspor-isbirligi
Gelibolu Belediyesi ile Geliboluspor arasındaki işbirliği, başlatılan yaz spor okulları projesiyle hayata geçiyor.Yaklaşık 300 sporcunun ve ailelerinin katılımı ile 26 Kasım Stadında başlatılan 'Yaz Futbol Okulu' porjesi ile Gelibolu Belediyesi ile Geliboluspor arasında olması beklenen sportif birliktelikte resmen olmasa da fiili olarak başlamış oldu.

Spor kamuoyunun uzun zamandır beklediği Gelibolu Belediyesi ile Geliboluspor arasındaki sportif işbirliği uygulamaya konulan yaz spor okulları projeleri ile bir bakıma gerçeğe dönüşüyor.Gelibolu 26 Kasım Stadında yaklaşık 300 sporcunun ve ailelerinin katılımıyla açılışı yapılan 'Yaz Futbol Okulu' başladı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, açılışta taptığı açıklama da yaz spor okullarının futbol dışında basketbol ve yüzme dallarında da açılacağı müjdesini verdi.

Gelibolu Belediyesi ile Geliboluspor kulübü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen yaz spor okullarının birinci etabı futbol dalında 300 sporcunun katılımı ile başladı. Gelibolu 26 Kasım Stadı’nda düzenlenen Geliboluspor Kulübü’nün de destek verdiği spor okullarının futbol branşındaki açılışına Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, Belediye Meclis Üyeleri, Geliboluspor Kulübü Başkanı Mahmut Cankara ile Yönetici Arif Çan, okulun sportif faaliyetler sorumlusu Ersoy Öz, sporcular ve aileleri katıldı.Belediye Başkanı Mustafa Özacar, açılış programında kısa bir konuşma yaptı. Özacar konuşmasında, "Spor bir eğitimdir. Zaman, zaman yaşamımızda insan faktörünü gözardı ediyoruz. Güzel şehirler kurabiliriz, güzel yollar yapabiliriz ama geleceğimiz olan çocuklarımız için almış oldukları eğitimin yanında birde spor eğitimi alsınlar istedik. İleriki aylarda basketbol ve yüzme dallarında yaz okulları da açacağız" dedi.

Gelibolu Belediyesi ile Geliboluspor arasındaki işbirliği ile açılan 'Yaz Futbol Okulu'nda (6-8), (8-10), (10-12) ve (12-14) yaş gruplarında sporcular futbol eğitimi alacaklar. 


 
Yaz Futbol Okulu'nun sportif faaliyetler sorumluluğunu üstlenen Geliboluspor Teknik Direktörü Ersoy Öz, spor okuluna katılımın beklenilenin çok üzerinde olduğunu belirterek, iki ay sürecek olan Yaz Futbol Okulu'nda başarılı olan sporcuların Geliboluspor altyapısına kazandırılacağını belirtti.

Startı verilen ve iki ay sürecek olan yaz spor okulunun açılışı öncesi öğrencilere üzerinde Gelibolu Belediyesi logosu ve Geliboluspor arması bulunan 17 numaralı mavi beyaz formalar ile şapkalar dağıtıldı. 

Gelibolu Gaste Haber Merkezi

Haber okunma sayısı: 2036
Haber eklenme tarihi : 14.05.2016 21:30YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER