19 Mayıs 2019 Pazar

KINIYOR VE ÖZÜR DİLENMESİNİ BEKLİYORUZ

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı basın açıklaması yaptı.

kiniyor-ve-ozur-dilenmesini-bekliyoruz
Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklama şöyle : 

29 Mayıs 2015 Cuma günü Samsun’da silahlı bir saldırı sonucu katledilen meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun’un acısı henüz çok taze iken, bu mesajı sizlerle paylaşmak durumunda kaldığımız için ayrıca üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 

Bizler Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak, bu çok acı olayı duyduğumuz ilk andan itibaren Türkiye Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerimiz ile birlikte gelişmelerin yakın takipçisi olduk. 

Meslektaşımızın cenazesinde, eşi, çocuğu, ailesi, arkadaşları, hastaları ve Samsun halkı ile birlikte törenlere katıldık. Bu menfur cinayetin hemen ardından hafta sonu iki gün boyunca meslek örgütümüz ve sendikalarımız ile birlikte sağlık emekçileri olarak neler yapabiliriz diye düşündük. 1 Haziran Pazartesi günü anmamızı ve bununla birlikte tepkimizi, tabii ki protestomuzu tüm ülke halkı, basın ve kamuoyu ile nasıl paylaşabiliriz diye programımızı oluşturduk. Bu amaçla aynı gün (1 Haziran 2015) sabah aynı saatte ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi önünde ve Çanakkale Devlet Hastanesi poliklinik merdivenlerinde öğrenciler, asistanlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanları ve hastane personeli olarak toplandık.

Çanakkale’de yüzlerce hekimin üyesi olduğu meslek örgütümüz Çanakkale Tabip Odası olarak, sendika üyelerimiz ve tüm hastane personeli ile birlikte böyle bir anmayı gerçekleştirmek ve protestomuzu yapmak doğal olarak hakkımızdır.

 

Bu amaçla hastane önünde anmamızı gerçekleştirirken, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri başta olmak üzere, Çanakkale Halk Sağlığı Müdürü ve Çanakkale Devlet Hastanesi Baştabibi tarafından sözlü ve fiili olarak konuşmamız birkaç kez kesilerek engellenmek istendik. Çanakkale Tabip Odası yöneticileri olarak maruz kaldığımız bu "kışkırtıcı" empati yoksunu tavrı "ideolojik" bir çıkış olarak görüyor ve bu tabloyu yaratan, atanmış oldukları makamlarda öncelikli kimlikleri "hekimlik" olması gereken sağlık yöneticilerini kınıyor ve özür bekliyoruz.

Gelibolu Medya Haber Merkezi


Haber okunma sayısı: 1539
Haber eklenme tarihi : 04.06.2015 21:01YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER