23 Ağustos 2019 Cuma

GELİBOLU DİYALİZ MERKEZİ AÇILDI

Gelibolu uzun yıllar beklediği Diyaliz Merkezi'ne kavuştu.

gelibolu-diyaliz-merkezi-acildi
Gelibolu uzun yıllar beklediği Diyaliz Merkezi'ne kavuştu.

Gelibolu'da yapımı uzun yıllardır umutla beklenen, geçtiğimiz yıl yapımına başlanan, önceleri 2014 Ekim ayı sonlarında hizmete gireceği belirtilen ama yapımı üstlenen müteahhidin işi yarım bırakıp kaçması sonucu tamamlanamayan Diyaliz Merkezi ilk hastasını bu sabah kabul ederek hizmete girdi. Yıllar önce planlanan, daha yapımı başlamadan tartışılmaya başlanan Diyaliz Merkezi'nin, Gelibolu Devlet Hastanesine birleşik betonarme bir bina olarak değil de hastanenin bahçesine prefabrik bir yapı olarak projelendirilmesi büyük tepki çekmişti.

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında yapımına başlanan, 2014 Ekim ayında tamamlanacağı belirtilen ama işi yapan firmanın inşaatı yarım bırakması sonucu tamamlanamayan Diyaliz Merkezi, Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay'ın büyük çabaları ile yeniden ihale edilmişti.

Kaymakam Oktay Çağatay'ın girişimleri ile ihalesi yapılan ve inşaatına başlanan Diyaliz Merkezi Gelibolu Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Alper Fırat Polat ve Gelibolu Sağlık Hizmetleri Destekleme Geliştirme ve Güçlendirme Derneği Başkanı Yalçın Koral ve ekibinin yoğun çalışmaları ile kısa sürede tamamlanarak bu sabah saatlerinde ilk hastasını kabul ederek hizmete girdi. Onlarca yıldır Çanakkale ve Keşan'a diyalize giden hastaların çaresi olacak olan Gelibolu Diyaliz Merkezi en yeni cihaz ve diğer gerekli donanımlarla Gelibolu çevresindeki hastaların hizmetine girerken, iç donanımda hayırsever vatandaşlarında yardımda bulundukları belirtildi. 

Sabah saatlerinde ilk hastasını kabul eden Diyaliz Merkezi öğle saatlerinde Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay tarafından ziyaret edildi. Ziyarette Kaymakam Oktay Çağatay'ın yanı sıra, Gelibolu Devlet Hastanesi yöneticisi Uz.Dr. Alper Fırat Polat ve Gelibolu Sağlık Hizmetlerini Destekleme Geliştirme ve Güçlendirme Derneği Başkanı Yalçın Koral'da bulundu.

Ziyarette bir açıklama yapan Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay, "9 ay önce buraya geldiğimde durum anlatıldı ve hastaların ne kadar zorda olduğunu gördüm. İşte o zaman bu işi ne olursa olsun başarmalıyız diye karar aldım. Ama doğrusu bu kadar destek göreceğimi ve destekleneceğimi hiç tahmin etmemiştim. Yapacağınız hizmette arkanızda bu kadar cefakar destekçi olunca işler daha kolay oluyor" dedi.

Hastane yöneticisi Uz.Dr. Alper Fırat Polat'da, "Hastanemizde sağlanan huzur sonrasında şimdi tatile çıkmak isteyen doktorumuz bile yok. Herkes çalışmaktan çok memnun. Bundan sonra diyaliz hastalarımız yollarda eziyet çekmeyecek. Gerekli tedavi burada yapılacak" dedi.

Resmi açılışın ise Ramazan Bayramı'ndan sonra yapılacağı bildirildi. 


Haber : Osman Okan

Haber okunma sayısı: 2228
Haber eklenme tarihi : 02.07.2015 13:55YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER