06 Mart 2021 Cumartesi

DİŞ TELİ OLANLARDA AĞIZ BAKIMINA DİKKAT

dis-teli-olanlarda-agiz-bakimina-dikkat Zorlu bir tedavi süreci olan diş teli tedavisinde yemek yerken dikkat edilecek hususların yanında bir de ağız bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler olduğunu ifade eden Global Diş Hekimliği Derneği

'UZAT KOLUNU TÜRKİYE' AŞI HAKKI ve YÜKÜMLÜLÜĞÜ

uzat-kolunu-turkiye-asi-hakki-ve-yukumlulugu Sağlık Yönetimi Bilim Uzmanı Dr. Feza Şen ile Sağlık Hukuku Yazarı Av. Arb. Ümit Erdem tarafından hazırlanıp sunulan 26. "Tıp Hukuku Söyleşileri" programı; "Uzat Kolunu Türkiye" Aşı Hakkı ve

ÇOCUKLARDA İLK DİŞ MUAYENESİ İLK DİŞLE BİRLİKTE YAPILMALI

cocuklarda-ilk-dis-muayenesi-ilk-disle-birlikte-yapilmali Diş sağlığı her yaşta büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocuklarda ilk dişin görülmesiyle birlikte diş sağlığı için ilk adımları da atmak gerekiyor.

EĞİTİMLE SAĞLIKLI GELECEK PROJESİ

egitimle-saglikli-gelecek-projesi Roche Diagnostik Türkiye ve Türk Eğitim Derneği, gelecek nesillerin sağlık bilincini artırmayı hedefleyen “Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesini hayata geçiriyor.

YAPAY ZEKA GRİP ASİSTANI FLUAI TANITILDI

yapay-zeka-grip-asistani-fluai-tanitildi Yesil Science, nezle ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında kişisel analiz ve öneriler sunan yeni yapay zeka destekli mobil sağlık uygulaması FluAI'yı tanıttı.

BİLİNÇLİ ANTİBİYOTİK KULLAN "HAPI YUTMA"

bilincli-antibiyotik-kullan-hapi-yutma Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, bilinçli antibiyotik kullanmanın önemine değindi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE DÜNYADA ZATÜRRE VAKALARI ARTIŞ GÖSTERDİ

pandemi-doneminde-dunyada-zaturre-vakalari-artis-gosterdi Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün verilerine göre zatürre çocuklarda görülen en sık ölüm nedeni. Yetişkinlerde ise iskemik kalp, inme (felç) ve KOAH’tan sonra dördüncü sıradadır.

ROMATİZMA TV’DEN HASTALARA ÖZEL CANLI YAYIN

romatizma-tvden-hastalara-ozel-canli-yayin Romatizma Tv’den, Ankilozan Spondilit (AS) hastalarına özel youtube canlı yayını.

TÜRK KARDİYOLOJİ DERNEĞİ DÜNYA KALP GÜNÜ MESAJI

turk-kardiyoloji-dernegi-dunya-kalp-gunu-mesaji Türk Kardiyoloji Derneği Dünya Kalp Gününde vatandaşları kalp ve damar hastalıklarına karşı uyardı.

BIOSTARTUP CORONASPRİNT PROGRAMI BAŞLIYOR

biostartup-coronasprint-programi-basliyor AIFD’nin TÜSEB ortaklığında yürüteceği, ISTKA tarafından desteklenen, BIOStartup CoronaSprint Programı başlıyor.

HEM NADİR, HEM DE AGRESİF BİR DÜŞMAN 'BEYİN ERİMESİ'

hem-nadir-hem-de-agresif-bir-dusman-beyin-erimesi- Akraba evliliklerinin de etkisiyle ülkemizde sıkça karşımıza çıkan ancak az bilinen, nadir ve genetik geçişli hastalıklardan biri olan Batten, tedavi hakkına eşit biçimde erişemeyen çocukların sonu

KORONAVİRÜS COVİD-19 ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

koronavirus-covid-19-alinmasi-gereken-tedbirler Ülkemizi ve dünyamızı Yeni Koronavirüs Covid-19 salgını ve salgınla birlikte ortaya çıkan panik havası sarmış durumda.

AKCİĞER KANSERİ RİSKİ 20 DAKİKA DA AZALSIN

akciger-kanseri-riski-20-dakika-da-azalsin Akciğer kanseri dünya çapında ve Türkiye’de kanserden kaynaklanan ölümlerin en yaygın nedenidir.

TEDAVİDE YENİ NESİL UYGULAMA INVISALIGN ŞEFFAF PLAK TEKNOLOJİSİ

tedavide-yeni-nesil-uygulama-invisalign-seffaf-plak-teknolojisi Align Technology bu başarısıyla birlikte dünya çapında 7 milyonuncu hastasına ulaştığını da duyurdu.

SEDEF ROMATİZMASINA DİKKAT !!!

sedef-romatizmasina-dikkat- Beş sedef hastasından biri sedef romatizmasıyla da mücadele ediyor.

YAZ AYLARINDA GÜNEŞTE KALMAK RİSKLİ

yaz-aylarinda-guneste-kalmak-riskli Yaz ayları sedef hastaları için faydalı olsa da fazla güneşte kalmak riskli.

ANKİLOZAN SPONDİLİT BEL FITIĞIYLA KARIŞTIRILIYOR

ankilozan-spondilit-bel-fitigiyla-karistiriliyor Dinlendikçe artan ve uykudan uyandıran bel ağrısı ankilozan spondilit habercisi olabilir.

HEMOFİLİ HASTALARI İÇİN HAYATA KARIŞMA ZAMANI

hemofili-hastalari-icin-hayata-karisma-zamani Türkiye Hemofili Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Zülfikar hastalık hakkında önemli bilgiler verdi.

2030’DA TOPLUMUN YAŞ ORTALAMASI 80’E ÇIKABİLİR

2030da-toplumun-yas-ortalamasi-80e-cikabilir 65 yaş üstü sağlıklı kişiler, gençlerden daha verimli çalışabilir.

SİGARA BAĞIMLILIĞINDAN RAMAZAN’DA KURTULUN

sigara-bagimliligindan-ramazanda-kurtulun Sigarayı bırakma niyetindeyseniz Ramazanı fırsat bilin. Sigarayı bırakmanın faydaları 20 dakika içinde başlıyor.