06 Mart 2021 Cumartesi

ŞEFFAFLIK ÖDÜLLERİNDEN BİRİ GELİBOLU'YA

Medya Özel Teşvik ödülünü Gelibolu'lu Mehmet Atakan Foça aldı.

seffaflik-odullerinden-biri-geliboluya
Şeffaflık Derneği tarafından bu yıl ilk kez verilen Şeffaflık Ödülleri sahiplerini buldu.

Uluslararası Şeffaflık Derneği'nin Şeffaflık Ödüllerinden biri olan Medya Özel Teşvik Ödülü Gelibolu'lu Mehmet Atakan Foça layık görüldü. 

Şeffaflık Ödüllerine bu yıl yaptığı yolsuzluk haberleriyle adından çokça söz ettiren Bir Gün Gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek layık görülürken, Medya Kurumsal Alanda şeffaflık ödülü Cumhuriyet gazetesine verildi. Bir başka ödülde Medya Özel Teşvik Ödülüydü ve o ödülde Gelibolu'lu Mehmet Atakan Foça’ya verildi.

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından bu yıl ilki verilen "Şeffaflık Ödülleri" 9 Aralık 2015 Çarşamba günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Gecede, yolsuzlukla mücadeleye katkı sağlayan veya şeffaflık, dürüstlük, hesap verebilirlik alanlarında örnek davranış ve uygulamalarda bulunan kişi, kurum ve medya temsilcileri ödüllendirildi. 

Bilindiği üzere "Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi" Aralık 2005’te yürürlüğe girdi ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 178 devlet tarafından onaylandı.

9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü’nde dünyanın çeşitli ülkelerinde yolsuzlukla mücadeleye yönelik etkinlikler yapılıyor.

Şeffaflık Ödülleri Kurumsal, Yurttaş ve Medya kategorilerinde verilirken ödüllerden Medya Özel Teşvik Ödülüne Gelibolu Gaste ve Gelibolu Medya köşe yazarlarından Betül Pestil Foça'nın oğlu Mehmet Atakan Foça layık görüldü.

Foça bilgi 
kirliliğinin önüne geçmek için yaptığı analizler ve sosyal medya kullanıcılarına yönelik düzenli takipleri dikkate alınarak, yaratıcı çalışmasıyla Medya Özel Ödülünün sahibi oldu. 

Haber : Osman Okan


Haber okunma sayısı: 3907
Haber eklenme tarihi : 11.12.2015 09:42YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER