06 Mart 2021 Cumartesi

TEMİZLİK EKİPMANLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Gelibolu Belediyesi sahilini her gün düzenli olarak temizliyor.

temizlik-ekipmanlari-dezenfekte-ediliyor
Gelibolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, temizlik ekipmanlarını belirlenen program doğrultusunda özel dezenfektanlar kullanarak basınçlı suyla yıkamak suretiyle dezenfekte ediyor.

 

Çevre temizliği konusunda yaptığı başarılı faaliyetlerle dikkat çeken Gelibolu Belediyesi, temizlik ekipmanlarını özel dezenfektanlar kullanarak basınçlı suyla yıkamak suretiyle dezenfekte ediyor.


Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, çöp kamyonları ve konteynerlerin yapıları gereği çok çabuk kirlenen, çevre sağlığına, estetiğine zarar veren araç ve ekipmanlar olduğuna dikkat çekerek, "Zaman içinde oluşacak kirliliğin önüne geçmek amacıyla çöp kamyonlarını her vardiya başlangıç ve bitişinde, çöp konteynerlerini ise belirlenen program doğrultusunda özel dezenfektanlar kullanarak basınçlı suyla yıkayarak dezenfekte ediyoruz" açıklamasında bulundular.

 

Öte yandan, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz sezonu nedeniyle Hamzakoy plajında yosun ve evsel atık temizliği gerçekleştiriyor. Sahilde biriken çöpler, dalga ve rüzgârla gelen deniz atıkları çalışma programı dahilinde her gün düzenli olarak toplanıyor.

Gelibolu Medya Haber Merkezi


Haber okunma sayısı: 3808
Haber eklenme tarihi : 03.07.2015 15:32YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER