06 Mart 2021 Cumartesi

ÖZACAR'IN 8 MART MESAJI ANKARA KULİSLERİNE DAMGA VURDU

Özacar'ın, tarihe damga vurmuş Türk kadınlarının isimlerini anarak verdiği 8 Mart mesajı ses getirdi.

ozacarin-8-mart-mesaji-ankara-kulislerine-damga-vurdu
Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın 8 Mart Kadınlar Günü’nde tarihe damga vurmuş Türk kadınlarının isimlerini vurgulayarak yayınladığı kutlama mesajı Ankara kulislerinde ses getirdi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın 8 Mart Kadınlar Günü’nde yayımladığı kutlama mesajı gerek sosyal medyada gerekse Ankara kulislerinde büyük yankı buldu.

Türkiye’nin ikinci Cumhurbaşkanı ve ilk Başbakanı, Lozan Antlaşması’nın mimarı İsmet İnönü’nün torunu CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın, ulusal bir gazetede yayınlanan ilanın küpürünü keserek TBMM kulislerinde milletvekili arkadaşlarına bizzat okuduğu öğrenildi.

Bilgehan’ın Özacar’ın 8 Mart mesajının örnek teşkil edilmesi gerektiğini vurgulayarak, ülkemizin çağdaş bir kimlik kazanarak gelişmesinde çok önemli katkıları bulunan kadınların isimlerinin unutulmamasının takdire şayan bir davranış olduğunu dile getirdiği belirtildi.

Özacar,8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Her kadın; Zübeyde Hanım gibi eşsiz, Sabiha Gökçen gibi yüksektedir. Halide Edip gibi cesur, Gelibolulu Refet Angın gibi idealist, Bahriye Üçok kadar korkusuzdur. Çünkü her kadınımız; Afet İnan misali bilgin, Keriman Halis kadar güzel ve Mevhibe İnönü gibi Cumhuriyetin hanımefendisidir. Müzeyyen Senar şarkısı gibidir "benzemez kimseye". Safiye Ayla gibi sesiyle Türkiye’dir. Harikalar yaratan İdil Biret’dir, zamanların ötesine taşınmış bir Muazzez İlmiye Çığ’dır. Türkan Saylan gibi sorumludur. Gelibolu gibi eşsiz, Gelibolu gibi bağrından Mustafa Kemal çıkaran, Gelibolu gibi nice zorluklara direnmiş kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu olsun."

Gelibolu Medya Haber Merkezi

Haber okunma sayısı: 3603
Haber eklenme tarihi : 10.03.2016 17:19YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER