25 Mart 2019 Pazartesi

OPET TEVFİKİYE ARKEO - KÖY MODELİ UNESCO’DA

opet-tevfikiye-arkeo---koy-modeli-unescoda-- OPET’in 2018 Uluslararası Troya Yılı kapsamında tarihi, Tevfikiye Köyü’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmaları UNESCO ile uluslararası platforma taşındı.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE BAĞIŞ ÇAĞRISI KEDV İÇİN YAPILIYOR

dunya-kadinlar-gununde-bagis-cagrisi-kedv-icin-yapiliyor Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor.

500 YIL ÖNCEKİ İSTANBUL KAPSÜL KOLEKSİYONDA

500-yil-onceki-istanbul-kapsul-koleksiyonda Hatice Gökçe ve Anadolu Kültürel Girişimcilik, 500 yıl önceki İstanbul’u eşsiz bir kapsül koleksiyonda yeniden canlandırıyor.

HER İKİ EVDEN BİRİ ZORUNLU DEPREM SİGORTASINI YAPTIRDI

her-iki-evden-biri-zorunlu-deprem-sigortasini-yaptirdi Türkiye’de Zorunlu Deprem Sigortası bulunan konut sayısı 9 milyona, ülke genelinde sigortalılık oranı ise yüzde 50’ye ulaştı.

ÇİFTÇİ SAYISI AZALIYOR

ciftci-sayisi-azaliyor Gürer; Çin'in ayçiçeği yerli ürünün iki katı fiyatına satılıyor, önlem alan yok.

OTSİMO, İÇİMDEKİ HAZİNE PROJESİYLE ÖZEL ÇOCUKLARA ULAŞIYOR

otsimo-icimdeki-hazine-projesiyle-ozel-cocuklara-ulasiyor Otsimo; "İçimdeki Hazine" projesiyle Türkiye’deki tüm otizmli çocuklara hak ettiği eğitimi ücretsiz olarak veriyor.

VALİLİK TARTIŞMALI JES İHALELERİNİ İPTAL ETTİ

valilik-tartismali-jes-ihalelerini-iptal-etti Ceylan, ihalenin iptal edilmesini memnuniyet verici olarak değerlendirdi.

ROBOTLARDA İNSANA İHTİYAÇ DUYUYOR

robotlarda-insana-ihtiyac-duyuyor Korkulanın aksine, makineler ve otomasyon insanları işsiz bırakmayacak gibi görünüyor.

GÜRER: MADEN KANUNU 15 KEZ KİMİN İÇİN DEĞİŞTİ ?

gurer-maden-kanunu-15-kez-kimin-icin-degisti- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye’de 118 yabancı firmaya ait 593 maden ruhsatı var" dedi.

CEYLAN: SUT HASTANELERİ İFLASA SÜRÜKLÜYOR

ceylan-sut-hastaneleri-iflasa-surukluyor CHP'li Özgür Ceylan, Meclis’e verilen arada Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti.

'2019'DA ÜLKEM İÇİN BİR FİKRİM VAR' PROJESİ

2019da-ulkem-icin-bir-fikrim-var-projesi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, "2019’da Ülkem İçin Bir Fikrim Var" projesini başlattı.

ALZHEIMER GÜNDÜZ YAŞAM EVİ YENİLENDİ

alzheimer-gunduz-yasam-evi-yenilendi Alzheimer hastaları Gündüz Yaşam Evi’nde hayata bağlanıyor.

OYUNCULAR İLE YAYINCILAR GÖSTER KENDİNİ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

oyuncular-ile-yayincilar-goster-kendini-etkinliginde-bulustu Perdigital.com ve ininal kullanıcıları ile ünlü yayıncıları bir araya getiren "Göster Kendini" etkinliği 19-20 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşti.

CHP'Lİ GÜRER KARAYOLLARI İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

chpli-gurer-karayollari-iscilerini-ziyaret-etti Gürer: Yazar kasa atıldı diye ortalığı ayağa kaldıranlar, 6 kişi işsizlikten kendini yaktı görüyor musunuz?

MARMARA FORUM’UN DİJİTAL BASKETBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

marmara-forumun-dijital-basketbol-turnuvasi-basliyor Geleceğin basketbol yıldızları hünerlerini yarıyıl tatili boyunca Marmara Forum’un Dijital Basketbol turnuvası "Bas-Tech-Ball"da sergileyecek.

GÜRER: "GIDA TERÖRÜ CİDDİ BOYUTA ULAŞTI"

gurer-gida-teroru-ciddi-boyuta-ulasti CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Helal Akreditasyon Kurumuyla ilgili düzenlemelerin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

BİGA'DA BİR KİŞİ KOCABAŞ ÇAYI'NDA KAYBOLDU

bigada-bir-kisi-kocabas-cayinda-kayboldu Biga da kimliği belirsiz bir kişinin Kocabaş Çayı'na atlayarak intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

KAMUDA MUHALİF BASINA AMBARGO İDDİALARI TBMM'DE

kamuda-muhalif-basina-ambargo-iddialari-tbmmde CHP Milletvekili Gürer, tirajı yüksek muhalif gazetelerle ilgili iddiaları, iki ayrı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

TARIMSAL SULAMA ZİRVESİ PROGRAMI SONA ERDİ

tarimsal-sulama-zirvesi-programi-sona-erdi Dünyayı bekleyen en büyük tehlikelerden birisi olan kuraklık, son yıllarda etkisini iyiden iyiye gösteriyor.

ADRAMYTTEION’DAN TROAS’A KAMPLI BİSİKLET TURU

adramytteiondan-troasa-kampli-bisiklet-turu 2018 Troya Yılı "Adramytteion’dan Troas’a Kamplı Bisiklet Turu" etkinliği sona erdi.