20 Ekim 2020 Salı

SİBER SALDIRGANLARA DİKKAT!

siber-saldirganlara-dikkat Siber saldırganlar sesli asistanlara sızarak hassas bilgilere ulaşabilir.

VİDEOLARA İŞARET DİLİ GELİYOR

videolara-isaret-dili-geliyor İnternet sitelerine entegre olup işitme engellilerin okuduklarını anlamalarına yardımcı ve destek olan Engelsiz Çeviri, bundan böyle videolara işaret dili seçeneğini getiriyor.

BIÇAKCILAR’DAN GELECEĞİN “KIVILCIMLAR’INA DESTEK

bicakcilardan-gelecegin-kivilcimlarina--destek "Hayat kurtarmak" misyonunun ışığı altında hızlı adımlarla ilerleyen Bıçakcılar, sağlık sektörüne sağladığı katma değerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini arttırmaya devam ediyor.

UCUNDA MEMLEKET VARSA ATTIĞIN HER ADIMDA CESUR OL!

ucunda-memleket-varsa-attigin-her-adimda-cesur-ol Çanakkale’de 63 yıl önce doğan ve bugünlerini borçlu olduğu topraklara duyduğu şükran ve vefayı her fırsatta hissettiren Kale Grubu, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü için duygu yüklü bir film

ENGELSİZ ÇEVİRİ KOLAYLIĞI

engelsiz-ceviri-kolayligi- Engelsiz Çeviri, işitme engellilerin bilgiye daha rahat ve hızlı erişmesini sağlıyor.

HYUNDAI CES 2020'DE UÇAN ARAÇLARI GÖSTERECEK

hyundai-ces-2020de-ucan-araclari-gosterecek Hyundai, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2020) gelecek vizyonunu gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

ADALAR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN KAMUOYUNA DUYURU

adalar-sivil-toplum-kuruluslarindan-kamuoyuna-duyuru Adalar'da yılların ihmaliyle büyüyen fayton ve at sağlığı sorunu parçalı değil, Adalar'ın SİT alanı olduğu gerçeği gözden kaçırılmadan ve ulaşım sorunu temelinde bütünsel bir yaklaşımla ele

OSMANLI’DAN CUMHURİYET'E DOĞA TARİHİ MÜZELERİ

osmanlidan-cumhuriyete-doga-tarihi-muzeleri Toplumsal Tarih, Kasım 2019'da, "Tasniften Teşhire: Osmanlı’dan Cumhuriyet'e Doğa Tarihi Müzeleri" başlıklı özel bir dosya hazırladı.

VE KURABİYELER UZAYDA!

ve-kurabiyeler-uzayda Ünlü DoubleTree kurabiyeleri uzayda pişecek ilk yiyecek olmak üzere Uluslararası Uzay İstasyonu’na fırlatıldı.

PATİLİ GEZGİNLERİN YÜKSELİŞİ

patili-gezginlerin-yukselisi Köpekleriyle birlikte seyahat edenlerin sayısı arttıkça, dört ayaklı dostlarımıza uygun konaklama ve deneyimler bulabilmek de büyük önem kazanıyor.

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ YÖRÜK TÜRKMEN BEYİ KAHRAMANMARAŞ'TAN

turkiyenin-en-genc-yoruk-turkmen-beyi-kahramanmarastan Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit nüfusuna kayıtlı 19 yaşındaki Osman İncecik, 26’ncı Uluslararası Yörük Türkmen Toyu’nda Türkiye’nin en genç Yörük Türkmen Beyi ilan edildi.

KREDİ KARTI BOYUTUNDA AKILLI TELEFON PALM TÜRKİYE'DE SATIŞA ÇIKTI

kredi-karti-boyutunda-akilli-telefon-palm-turkiyede-satisa-cikti TCL, yeni akıllı telefonu Palm’ı piyasaya sundu.

YILMAZ REDÜKTÖR

yilmaz-reduktor Firmanın kuruluşu 1950 yıllarına dayanmaktadır.

ERKEK PANTOLON MODELLERİ

erkek-pantolon-modelleri Farklı kesim seçenekleri ile gardıropların en önemli parçaları arasında bulunan pantolonlar, günlük hayatınızda sıkça tercih edilen kıyafetlerden bir tanesidir.

1885-1920 YILLARINDAKİ ADALAR GÜNÜMÜZE TAŞINIYOR

1885-1920-yillarindaki-adalar-gunumuze-tasiniyor Sébah & Joaillier Fotoğraf Stüdyosu, 1885 – 1920 yılları arasındaki Adalar’ı 21 Eylül – 20 Kasım tarihleri arasında Büyükada tarihi vapur iskelesi üzerinde sergileyecek.

DİJİTAL MEZURA İLE EŞYALAR EVE SIĞMADI DERDİNE SON

dijital-mezura-ile-esyalar-eve-sigmadi-derdine-son SizeUp, taşınma sırasında büyük kolaylık sağlarken, yeni alınacak eşyaların eve sığmama sorununu da ortadan kaldırıyor.

ÇAN BELEDİYESİNDEN DUYARLI UYGULAMA

can-belediyesinden-duyarli-uygulama Çan Belediyesi sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçları için parklarda beslenme kabı yerleştiriyor.

KİMLİK DOĞRULAMA CİHAZLARI ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYE YAŞIYACAK

kimlik-dogrulama-cihazlari-onlemleri-ust-duzeye-yasiyacak Cumhurbaşkanlığı Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri iyle denetim artıyor:

GEÇEN YIL AR-GE’YE 13 MİLYAR 24 MİLYON TL HARCADIK

gecen-yil-ar-geye-13-milyar-24-milyon-tl-harcadik Geçen yıl Ar-Ge faaliyetleri için 13 milyar 24 milyon TL harcanırken, bu rakamın 2017 yılına göre yüzde 21,6 artış gösterdiği saptandı.

OPET ARKEO-KÖY TEVFİKİYE ‘SANAT GÜNLERİ’NİN ÜÇÜNCÜSÜ YAPILDI

opet-arkeo-koy-tevfikiye-sanat-gunlerinin-ucuncusu-yapildi-- Birbirinden yaratıcı ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapan "Sanat Günleri" yine büyük ilgi gördü.