17 Temmuz 2019 Çarşamba

KİMLİKLER KREDİ KARTI YERİNE ÖDEMELERDE KULLANILABİLECEK

kimlikler-kredi-karti-yerine-odemelerde-kullanilabilecek E-devlet sistemi gereği sağlık, güvenlik ve daha pek çok bilgi yeni kimliklerdeki çiplerde saklı olarak korunuyor.

TÜM ŞEKER HASTALARI DİYABETİK AYAK YARASI RİSKİ ALTINDA

tum-seker-hastalari-diyabetik-ayak-yarasi-riski-altinda Diyabetik hastalar ayakta kızarıklık görülmesi halinde enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmalı.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 'CUMHURİYET TIRI' DUYURUSU

ataturkcu-dusunce-dernegi-cumhuriyet-tiri-duyurusu Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şube Başkanlığı bir duyuru yayınladı.

OPET, TEVFİKİYE'NİN ARDINDAN ÇIPLAK KÖYÜ'NDE ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

opet-tevfikiyenin-ardindan-ciplak-koyunde-calismalara-basliyor Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü "Tarihe Saygı Projesi" ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, bölgeye desteğini sürdürüyor.

OPET’İN ARKEO-KÖY TEVFİKİYE KAZI ATÖLYESİ

opetin-arkeo-koy-tevfikiye-kazi-atolyesi OPET’in “2018 Uluslararası Troya Yılı” nedeniyle yenileyerek ‘Arkeo-Köy’e dönüştürdüğü Tevfikiye’de çeşitli aktiviteler devam ediyor.

21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ KUTLANIYOR

21-mayis-dunya-sut-gunu-kutlaniyor 21 Mayıs Dünya Süt Günü tarımda dışa bağımlılığın gölgesinde kutlanıyor!

ÖZACAR’A SGK HAFTASI ZİYARETİ

ozacara-sgk-haftasi-ziyareti Sosyal Güvenlik Kurumu Gelibolu Şube Müdürü Serpil Akçay, personeli ile birlikte Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.

İTİRAF GİBİ SAVUNMA: "KÖMÜR DEĞİL, TAŞ ALDIK"

itiraf-gibi-savunma-komur-degil-tas-aldik Özgür Ceylan’ın, sınır karakollarına alınan "yanmayan kömür" ile ilgili soru önergesine, Bakan Hulusi Akar imzası ile cevap verildi.

YENİ KİMLİKLER İLK OLARAK SAĞLIK SİSTEMİNE ENTEGRE EDİLECEK

yeni-kimlikler-ilk-olarak-saglik-sistemine-entegre-edilecek E-devlet sistemi gereği sağlık, güvenlik ve daha pek çok bilgi yeni kimliklerdeki çiplerde saklı olarak korunuyor.

GÜRER: "BUĞDAY ALIM TON FİYATI 1,500 LİRA OLMALIYDI"

gurer-bugday-alim-ton-fiyati-1500-lira-olmaliydi CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "Buğday alım fiyatlarındaki yüzde 29’luk artış, çiftçinin beklentilerini karşılamadı" dedi.

OPET TEVFİKİYE ARKEO - KÖY MODELİ UNESCO’DA

opet-tevfikiye-arkeo---koy-modeli-unescoda-- OPET’in 2018 Uluslararası Troya Yılı kapsamında tarihi, Tevfikiye Köyü’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmaları UNESCO ile uluslararası platforma taşındı.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE BAĞIŞ ÇAĞRISI KEDV İÇİN YAPILIYOR

dunya-kadinlar-gununde-bagis-cagrisi-kedv-icin-yapiliyor Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor.

500 YIL ÖNCEKİ İSTANBUL KAPSÜL KOLEKSİYONDA

500-yil-onceki-istanbul-kapsul-koleksiyonda Hatice Gökçe ve Anadolu Kültürel Girişimcilik, 500 yıl önceki İstanbul’u eşsiz bir kapsül koleksiyonda yeniden canlandırıyor.

HER İKİ EVDEN BİRİ ZORUNLU DEPREM SİGORTASINI YAPTIRDI

her-iki-evden-biri-zorunlu-deprem-sigortasini-yaptirdi Türkiye’de Zorunlu Deprem Sigortası bulunan konut sayısı 9 milyona, ülke genelinde sigortalılık oranı ise yüzde 50’ye ulaştı.

ÇİFTÇİ SAYISI AZALIYOR

ciftci-sayisi-azaliyor Gürer; Çin'in ayçiçeği yerli ürünün iki katı fiyatına satılıyor, önlem alan yok.

OTSİMO, İÇİMDEKİ HAZİNE PROJESİYLE ÖZEL ÇOCUKLARA ULAŞIYOR

otsimo-icimdeki-hazine-projesiyle-ozel-cocuklara-ulasiyor Otsimo; "İçimdeki Hazine" projesiyle Türkiye’deki tüm otizmli çocuklara hak ettiği eğitimi ücretsiz olarak veriyor.

VALİLİK TARTIŞMALI JES İHALELERİNİ İPTAL ETTİ

valilik-tartismali-jes-ihalelerini-iptal-etti Ceylan, ihalenin iptal edilmesini memnuniyet verici olarak değerlendirdi.

ROBOTLARDA İNSANA İHTİYAÇ DUYUYOR

robotlarda-insana-ihtiyac-duyuyor Korkulanın aksine, makineler ve otomasyon insanları işsiz bırakmayacak gibi görünüyor.

GÜRER: MADEN KANUNU 15 KEZ KİMİN İÇİN DEĞİŞTİ ?

gurer-maden-kanunu-15-kez-kimin-icin-degisti- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye’de 118 yabancı firmaya ait 593 maden ruhsatı var" dedi.

CEYLAN: SUT HASTANELERİ İFLASA SÜRÜKLÜYOR

ceylan-sut-hastaneleri-iflasa-surukluyor CHP'li Özgür Ceylan, Meclis’e verilen arada Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti.