06 Mart 2021 Cumartesi

TATİLDE EN TERCİH EDİLEN YER KAPADOKYA

tatilde-en-tercih-edilen-yer-kapadokya 2021 yılı için hepimizin en büyük dileği bol bol seyahat etmek. Gönül rahatlığıyla çıkabileceğimiz seyahatlerin geleceği günleri iple çekiyoruz.

ANTİVİRAL & ANTİBAKTERİYAL TEKNOLOJİ BAST TÜRKİYE’DE

antiviral--antibakteriyal-teknoloji-bast-turkiyede Toplum sağlığı tehdidiyle savaşmak hassasiyetiyle hayata geçirilen antiviral ve antibakteriyel teknoloji, bast ile telefon kılıflarına entegre oluyor.

PIRELLI’NİN SENSÖRLÜ SİBER LASTİĞİ

pirellinin-sensorlu-siber-lastigi Pirelli, otomobille iletişim kurabilen sensörlerle donatılmış bir lastiği ilk defa standart olarak sunuyor.

2020 TÜRKİYE İSİM HARİTASI

2020-turkiye-isim-haritasi İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 2020 yılında dünyaya gelen bebeklere konulan isimlerle ilgili verileri açıkladı.

BİP SON 24 SAATTE 1 MİLYON 124 BİN YENİ KULLANICI KAZANDI

bip-son-24-saatte-1-milyon-124-bin-yeni-kullanici-kazandi Kişisel veri güvenliğini sağlamanın yanı sıra birçok yenilikçi özelliğiyle rakiplerini geride bırakan BiP’e olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNİN BİLİNMEYENLERİ

whatsapp-sozlesmesinin-bilinmeyenleri En çok kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp, köklü bir değişikliğe giderek gizlilik sözleşmesi ve veri paylaşımı kurallarını değiştirdi.

AFAD 2020 YILI DEPREM İSTATİSTİKLERİ AÇIKLADI

afad-2020-yili-deprem-istatistikleri-acikladi-- Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sosyal medya hesabından 2020 yılı deprem istatistiklerini yayınladı.

YILBAŞI ALIŞVERİŞİNDE EN ÇOK TALEP GÖREN ÜRÜNLER

yilbasi-alisverisinde-en-cok-talep-goren-urunler 30 yıldır müşterileri için güvenilir alışverişin adresi olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, bu yılbaşı için yapılan alışverişlerde en çok talep gören ürünleri açıkladı.

2020’DE DİJİTAL BASINDA EN ÇOK HANGİ HABERLER YER ALDI?

2020de-dijital-basinda-en-cok-hangi-haberler-yer-aldi B2Press Online PR Servisi 49,4 milyon haberi analiz ederek, dijital basında en çok yer alan olayları ve siyasi isimleri açıkladı.

ÇİFTÇİYİ ANLAYAN TEKNOLOJİ

ciftciyi-anlayan-teknoloji Türkiye İş Bankası’nın tarımda dijitalleşme çalışmaları kapsamında çözüm ortaklığı yapan SHERPA, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üreticiler için geliştirdikleri İmeceMobil

DEZENFEKSİYON VE PSİKOLOG TALEPLERİ REKOR KIRDI

dezenfeksiyon-ve-psikolog-talepleri-rekor-kirdi--- Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, 2020 yılı boyunca aldığı talepleri inceledi.

TARİH VAKFI 2021'E YENİ SÜRPRİZLERLE MERHABA DİYOR

tarih-vakfi-2021e-yeni-surprizlerle-merhaba-diyor Uzun yıllardır varlığını devam ettiren Tarih Vakfı, 30. Yaşını yeni ürünlerle kutluyor.

RES’LER YAŞLANIYOR BAKIM PERSONELİ İHTİYACI ARTIYOR

resler-yaslaniyor-bakim-personeli-ihtiyaci-artiyor Türkiye’de rüzgar türbinlerinin yaş ortalaması 7’ye ulaştı. Mevcut ve planlanan projeler dikkate alındığında 2025 yılında santrallerin ortalama yaşı 10 olacak.

5 YILDA 83 MİLYON LİTRE KARBON SALINIMI NÖTRLEDİ

5-yilda-83-milyon-litre-karbon-salinimi-notrledi Castrol ve Ford’un bir asrı geçen iş birliği binek ve ağır vasıta araçlara özel geliştirdikleri yenilikçi ürünlerle perçinleniyor.

FAZLA GIDA 2021 YILINDA 3 KAT BÜYÜME HEDEFLİYOR

fazla-gida-2021-yilinda-3-kat-buyume-hedefliyor Fazla Gıda, 2021 yılında ise 3 kat büyümeyi ve 600 milyon TL'lik gıda atığını kurtarmayı hedefliyor.

BU RÜZGARDA "İŞ" VAR

bu-ruzgarda-is-var Windbaba Stratejik Çözüm Ortağı By Danışmanlık Kurucusu Bülent Yüce: "Rüzgar enerjisi, Türkiye’de ve dünyada teknik eğitim alan yeni mezun gençlerin istihdamında en şanslı sektörlerin başında

UZAY MADENCİLİĞİ YAKINDA BAŞLAYACAK

uzay-madenciligi-yakinda-baslayacak Uluslararası yayınları ile tanınan Nature Commünications dergisinde yayınlanan bir haberde uzay madenciliğinde çığır açabilecek bir araştırmaya yer verildi.

SİBER SALDIRGANLARA DİKKAT!

siber-saldirganlara-dikkat Siber saldırganlar sesli asistanlara sızarak hassas bilgilere ulaşabilir.

VİDEOLARA İŞARET DİLİ GELİYOR

videolara-isaret-dili-geliyor İnternet sitelerine entegre olup işitme engellilerin okuduklarını anlamalarına yardımcı ve destek olan Engelsiz Çeviri, bundan böyle videolara işaret dili seçeneğini getiriyor.

BIÇAKCILAR’DAN GELECEĞİN “KIVILCIMLAR’INA DESTEK

bicakcilardan-gelecegin-kivilcimlarina--destek "Hayat kurtarmak" misyonunun ışığı altında hızlı adımlarla ilerleyen Bıçakcılar, sağlık sektörüne sağladığı katma değerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini arttırmaya devam ediyor.