12 Kasım 2019 Salı

OSMANLI’DAN CUMHURİYET'E DOĞA TARİHİ MÜZELERİ

osmanlidan-cumhuriyete-doga-tarihi-muzeleri Toplumsal Tarih, Kasım 2019'da, "Tasniften Teşhire: Osmanlı’dan Cumhuriyet'e Doğa Tarihi Müzeleri" başlıklı özel bir dosya hazırladı.

VE KURABİYELER UZAYDA!

ve-kurabiyeler-uzayda Ünlü DoubleTree kurabiyeleri uzayda pişecek ilk yiyecek olmak üzere Uluslararası Uzay İstasyonu’na fırlatıldı.

PATİLİ GEZGİNLERİN YÜKSELİŞİ

patili-gezginlerin-yukselisi Köpekleriyle birlikte seyahat edenlerin sayısı arttıkça, dört ayaklı dostlarımıza uygun konaklama ve deneyimler bulabilmek de büyük önem kazanıyor.

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ YÖRÜK TÜRKMEN BEYİ KAHRAMANMARAŞ'TAN

turkiyenin-en-genc-yoruk-turkmen-beyi-kahramanmarastan Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit nüfusuna kayıtlı 19 yaşındaki Osman İncecik, 26’ncı Uluslararası Yörük Türkmen Toyu’nda Türkiye’nin en genç Yörük Türkmen Beyi ilan edildi.

KREDİ KARTI BOYUTUNDA AKILLI TELEFON PALM TÜRKİYE'DE SATIŞA ÇIKTI

kredi-karti-boyutunda-akilli-telefon-palm-turkiyede-satisa-cikti TCL, yeni akıllı telefonu Palm’ı piyasaya sundu.

YILMAZ REDÜKTÖR

yilmaz-reduktor Firmanın kuruluşu 1950 yıllarına dayanmaktadır.

ERKEK PANTOLON MODELLERİ

erkek-pantolon-modelleri Farklı kesim seçenekleri ile gardıropların en önemli parçaları arasında bulunan pantolonlar, günlük hayatınızda sıkça tercih edilen kıyafetlerden bir tanesidir.

1885-1920 YILLARINDAKİ ADALAR GÜNÜMÜZE TAŞINIYOR

1885-1920-yillarindaki-adalar-gunumuze-tasiniyor Sébah & Joaillier Fotoğraf Stüdyosu, 1885 – 1920 yılları arasındaki Adalar’ı 21 Eylül – 20 Kasım tarihleri arasında Büyükada tarihi vapur iskelesi üzerinde sergileyecek.

DİJİTAL MEZURA İLE EŞYALAR EVE SIĞMADI DERDİNE SON

dijital-mezura-ile-esyalar-eve-sigmadi-derdine-son SizeUp, taşınma sırasında büyük kolaylık sağlarken, yeni alınacak eşyaların eve sığmama sorununu da ortadan kaldırıyor.

ÇAN BELEDİYESİNDEN DUYARLI UYGULAMA

can-belediyesinden-duyarli-uygulama Çan Belediyesi sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçları için parklarda beslenme kabı yerleştiriyor.

KİMLİK DOĞRULAMA CİHAZLARI ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYE YAŞIYACAK

kimlik-dogrulama-cihazlari-onlemleri-ust-duzeye-yasiyacak Cumhurbaşkanlığı Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri iyle denetim artıyor:

GEÇEN YIL AR-GE’YE 13 MİLYAR 24 MİLYON TL HARCADIK

gecen-yil-ar-geye-13-milyar-24-milyon-tl-harcadik Geçen yıl Ar-Ge faaliyetleri için 13 milyar 24 milyon TL harcanırken, bu rakamın 2017 yılına göre yüzde 21,6 artış gösterdiği saptandı.

OPET ARKEO-KÖY TEVFİKİYE ‘SANAT GÜNLERİ’NİN ÜÇÜNCÜSÜ YAPILDI

opet-arkeo-koy-tevfikiye-sanat-gunlerinin-ucuncusu-yapildi-- Birbirinden yaratıcı ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapan "Sanat Günleri" yine büyük ilgi gördü.

KİMLİKLER KREDİ KARTI YERİNE ÖDEMELERDE KULLANILABİLECEK

kimlikler-kredi-karti-yerine-odemelerde-kullanilabilecek E-devlet sistemi gereği sağlık, güvenlik ve daha pek çok bilgi yeni kimliklerdeki çiplerde saklı olarak korunuyor.

TÜM ŞEKER HASTALARI DİYABETİK AYAK YARASI RİSKİ ALTINDA

tum-seker-hastalari-diyabetik-ayak-yarasi-riski-altinda Diyabetik hastalar ayakta kızarıklık görülmesi halinde enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmalı.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 'CUMHURİYET TIRI' DUYURUSU

ataturkcu-dusunce-dernegi-cumhuriyet-tiri-duyurusu Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şube Başkanlığı bir duyuru yayınladı.

OPET, TEVFİKİYE'NİN ARDINDAN ÇIPLAK KÖYÜ'NDE ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

opet-tevfikiyenin-ardindan-ciplak-koyunde-calismalara-basliyor Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü "Tarihe Saygı Projesi" ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, bölgeye desteğini sürdürüyor.

OPET’İN ARKEO-KÖY TEVFİKİYE KAZI ATÖLYESİ

opetin-arkeo-koy-tevfikiye-kazi-atolyesi OPET’in “2018 Uluslararası Troya Yılı” nedeniyle yenileyerek ‘Arkeo-Köy’e dönüştürdüğü Tevfikiye’de çeşitli aktiviteler devam ediyor.

21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ KUTLANIYOR

21-mayis-dunya-sut-gunu-kutlaniyor 21 Mayıs Dünya Süt Günü tarımda dışa bağımlılığın gölgesinde kutlanıyor!

ÖZACAR’A SGK HAFTASI ZİYARETİ

ozacara-sgk-haftasi-ziyareti Sosyal Güvenlik Kurumu Gelibolu Şube Müdürü Serpil Akçay, personeli ile birlikte Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.