22 Ekim 2019 Salı

TEDMEM’DEN 2018 EĞİTİM DEĞERLENDİRME RAPORU

TEDMEM, 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’nu yayınladı.

tedmemden-2018-egitim-degerlendirme-raporu

Kurulduğu günden bu yana eğitim politikalarını tarafsız ve bilimsel bir yaklaşımla analiz eden, ortaya koyduğu araştırma ve çalışmaların, başta öğrenciler olmak üzere, eğitim sistemimize, sistem içindeki tüm kişi, kurum ve kuruluşlara fayda sağlamasını gözeten TEDMEM, 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’nu yayınladı. 

Türkiye’nin sivil toplum alanındaki en köklü kurumu olan Türk Eğitim Derneği’nin düşünce kuruluşu TEDMEM, 2018 yılında eğitim sistemimizde yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği raporunu kamuoyunun dikkatine sundu. Her yıl hazırlanan Eğitim Değerlendirme Raporu’nun bu yılki sayısı da daha önceki yıllarda olduğu gibi eğitim sistemimizde öne çıkan uygulama ve tartışma konularına ışık tutması ve eğitim göstergelerinin anlamlı bir akışta ele alınması bakımından kaynak niteliğinde bir çalışma özelliğini taşıyor. TEDMEM Raporunu diğerlerinden farklı kılan özelliği ise uygulama alanlarındaki aksaklıkları görmesi, bu konularda uyarılarda bulunmanın yanı sıra çözüm önerileri getirmesi.

2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’nda; “Yönetişim ve Finansman”, “Öğretmenlik ve Mesleki Süreç”, “Uluslararası Alanda Türkiye”, “Temel Eğitim”, “Ortaöğretim”, “Mesleki Teknik Eğitim ve Din Öğretimi”, “Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri”, “Öğrenci Yönlendirme Sistemleri” ve “Özel Öğretim” olmak üzere dokuz ana başlık yer alıyor. Bu raporda hedef, Türk eğitim sisteminin genel bir profilini ortaya koyarken, paydaşlarımızın çalışmalarına destek olarak, çözüm önerileri üretmek.

2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’na linkten ulaşabilirsiniz:
https://tedmem.org/yayin/2018-egitim-degerlendirme-raporu Haber okunma sayısı: 3108
Haber eklenme tarihi : 26.04.2019 17:51YORUMLAR

Yorum yazabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER