05 Mart 2021 Cuma

TÜRKİYE’NİN YILDIZLARI PROJELER YARIŞMASI SONUÇLANDI

turkiyenin-yildizlari-projeler-yarismasi-sonuclandi Bu yıl toplamda 1500’e yakın başvurusu alan köklü girişimcilik yarışmasının 2 farklı kategorisinde 6 proje ödüle layık görüldü.

YAANİ'NİN ÖĞRENCİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR

yaaninin-ogrencilere-destegi-suruyor Turkcell, Türkiye’nin tarayıcısı ve arama motoru Yaani ile uzaktan eğitime olan desteğini Nisan ayından beri sürdürüyor.

UÇURTMA PROJESİ BURS DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

ucurtma-projesi-burs-destegi-devam-ediyor Blokzinciri tabanlı sosyal girişim Uçurtma Projesi öğrencilere burs desteğinde hız, güven ve şeffaflık dönemini başlattı

ANADOLU VAKFI, GENÇLERE BURS DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYOR

anadolu-vakfi-genclere-burs-destegi-vermeye-devam-ediyor Gençlere 40 yıldır eğitim desteği veren Anadolu Vakfı’nın burs başvuruları başlıyor.

ANADOLU ETAP ÇANAKKALE ÇİFTLİĞİNDE MİÇO’LARIN YAZ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

anadolu-etap-canakkale-ciftliginde-micolarin-yaz-egitimleri-basladi Anadolu Etap’ın Çanakkale Kumkale çiftliğinde misafir ettiği mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik yaz eğitimleri, Çanakkale Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başladı.

DÜNYANIN İZLEDİĞİ ÇEVRE KONFERANSI İSTANBUL’DA

dunyanin-izledigi-cevre-konferansi-istanbulda Türkiye’de ilk defa düzenlenecek dünyaca ünlü Caretakers of the Environment Uluslararası Çevre Konferansı, 1 Temmuz’da TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

EĞİTİMCİLERİN YETİŞKİN EĞİTİMİ PROJESİ TAMAMLANDI

egitimcilerin-yetiskin-egitimi-projesi-tamamlandi "Eğitimcilerin Yetişkin Eğitimi" isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında 8 katılımcı İngiltere ve Hollanda'ya giderek 10 ar günlük eğitimlere katıldılar.

GMKA "BENİM MESLEĞİM, HEPİMİZİN GELECEĞİ" PROJESİ TANITILDI

gmka-benim-meslegim-hepimizin-gelecegi-projesi-tanitildi Güney Marmara Kalkınma Ajansı destekli "Benim Mesleğim, Hepimizin Geleceği" isimli projenin tanıtım ve yaygınlaştırma toplantısı gerçekleştirildi.

TÜRKİYE'DE ÖĞRENCİ BAŞINA DÜŞEN AYLIK BURS MİKTARI 418 TL

turkiyede-ogrenci-basina-dusen-aylik-burs-miktari--418-tl E-Bursum’un sivil toplumda burs veren kurumlar bazında hazırladığı Türkiye Burs Analizi Raporu’nun sonuçları açıklandı.

FAHRETTİN ALTUN, MANAS ÜNİVERSİTESİ BAŞKANLIĞINA ATANDI

fahrettin-altun-manas-universitesi-baskanligina-atandi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak atandı.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI

turk-egitim-derneginden-egitime-destek-cagrisi Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Türk Eğitim Derneği, "eğitimde fırsat eşitliği" misyonu doğrultusunda 1928 yılından bu yana on binlerce imkânı olmayan, başarılı gence burs olanağı

TEDMEM’DEN 2018 EĞİTİM DEĞERLENDİRME RAPORU

tedmemden-2018-egitim-degerlendirme-raporu TEDMEM, 2018 Eğitim Değerlendirme Raporu’nu yayınladı.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ SİNERJİ KULÜBÜ – N MARKA ZİRVESİ 2019

marmara-universitesi-sinerji-kulubu--n-marka-zirvesi-2019 Marmara Üniversitesi Sinerji Kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan N Marka Zirvesi, Türkiye’nin önde gelen iş insanlarını, üniversite öğrencileri ve iş dünyasıyla buluşturacak.

TÜRK SOSYAL GİRİŞİMİ OTSİMO 2018 YILINDA 167 ÜLKEDE KULLANILDI

turk-sosyal-girisimi-otsimo-2018-yilinda-167-ulkede-kullanildi Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar sunan mobil platform Otsimo, 2018 yılında 167 ülkede kullanıcılara ulaştı.

"BENİM MESLEĞİM, HEPİMİZİN GELECEĞİ" PROJESİ KABUL EDİLDİ

benim-meslegim-hepimizin-gelecegi-projesi-kabul-edildi "Benim Geleceğim, Hepimizin Geleceği" isimli Güney Marmara Kalkınma Ajansı projesi kabul edildi.

ÇOCUK GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN PROGRAMLARA YATIRIMCILARIN İLGİSİ ARTIYOR

cocuk-gelisimini-destekleyen-programlara-yatirimcilarin-ilgisi-artiyor Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram.

KARNELER ALINDI TATİL BAŞLADI

karneler-alindi-tatil-basladi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz bir mesaj yayınladı.

ÖZACAR, ÜNİVERSİTELİ OLAN GENÇLERİ KUTLADI

ozacar-universiteli-olan-gencleri-kutladi Özacar, lisans ve önlisans düzeyinde üniversiteli olan öğrencileri tebrik etti.

ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİNDEN ÖZACAR'A ZİYARET

ogrenci-temsilcilerinden-ozacara-ziyaret Öğrenci temsilcileri İsa Çakır, Cihan Palut ve İrem Yelkovan başkan Özacar ile görüştüler.