Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.68022.6909
Euro2.89552.9071
Gelibolu Medya Haber
sanalbasin.com üyesidir
GÜNEŞİN ÇOCUKLARINA YARDIM KULÜBÜ GÜNEYLİ KÖYÜNDE

 

Köy çocuklarının yalnız olmadıklarını hissettirmek, onların bizden, bizimde onlardan hiç bir farkımızın olmadığını, isterlerse bizden daha iyi yerlere gelerek bizleri geçebileceğine inandırmak ,okumayı, bilimi ilmi sevdirmeyi amaçlamak ‘ maksadıyla yola çıkan Marmara Üniversitesi Güneşin Çocuklarına Yardım Kulubü bu hafta sonu Güneyli Köyümüz İlköğretim Okulunda köy çocuklarımızla buluştular.

Hafta sonu saat 12.00 gibi Güneyli İlköğretim Okuluna gelen üniversite öğrencileri okul hopörlerinden çalan Çanakkale Türküleri ile karşılanıp köy çocukları ile kucaklaştılar.

25 farklı bölümden gelen pırıl pırıl üniversiteli 25 genç, köy çocuklarıyla birlikte 5 saat boyunca 14 farklı etkinlik gerçekleştirirken, köy halkına da yaklaşık 1 saatlik okumanın, eğitimin önemi ile ilgili slaytlar izletip bilgiler verdiler.

Okul bahçesinde okul öğrencileri ile birlikte oyunlar oynayan, yarışmalar yapan gençlerin yüzlerindeki gurur, köy öğrencilerinin gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Güneyli İlköğretim Okulunda yapımı devam eden okul kütüphanesine yaklaşık 350 kitap hediye eden gençler okula ve öğrencilere çeşitli hediyeler bırakarak göz yaşları içinde 5 saatlik bir buluşmanın ardından saat 17.00 gibi Güneyli Köyünden İstanbul'a gitmek üzere ayrıldılar.

NE MUTLU BÖYLE GENÇLERİ OLAN BİZLERE.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN GENÇLER.

GENE BEKLERİZ.

Not : Bu etkinliğin gerçekleşmesinde ki katkılarından dolayı Güneyli İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Acarı başta olmak üzere, emeği geçen tüm öğretmenleri, etkinliği gerçekleştiren, Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü sorumlusu Muhammed Erkan Avcı'yı ve etkinliğe katılan herkesi kutluyoruz.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      646 kez okundu

Yorumlar

okul     28/10/2014 19:15

benim eski okulum
Misafir -

Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 19° 14°
Günlük Burçlar

Rüya Tabirleri